Niculae BĂDĂLĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU, colegiul uninominal nr.1

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2016 - Chestor
 sep. 2015 - feb. 2016 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități - Vicepreședinte (până în oct. 2013)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - până în apr. 2013 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania