Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Mircea Cinteză Versiunea pentru printare

Mircea CINTEZĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică - Președinte (până în feb. 2004)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:21 (în 17 sedinte)
din care declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 11, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 iunie 2020, 5:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro