Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Mihai Lupu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Mihai LUPU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 144/29.05.2012 L41/2012 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.341 din 12 iulie 2004 a recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987 Lege 178/2012
2. 180/19.04.2010 L342/2010 Propunere legislativă privind învățământul superior respinsa
definitiv
3. 181/19.04.2010 L341/2010 Propunere legislativă privind statutul personalului didactic respinsa
definitiv
4. 182/19.04.2010 L340/2010 Propunere legislativă privind învățământul preuniversitar respinsa
definitiv
5. 337/29.06.2009 L146/2009 Propunere legislativă privind Camerele pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală respinsa
definitiv
6. 351/29.06.2009 L538/2009 Propunere legislativă pentru modificarea alin.(1) al art.16 din Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2009, nr.19/2009 respinsa
definitiv
7. 578/04.11.2009 L457/2009 Proiect de Lege pentru modificarea art.69 din Legea nr.571 din 2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
8. BP552/10.10.2012 B356/15.10.2012 Propunere legislativă privind activitatea de prevenție în sănătate la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 7:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro