Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2008-2012 > Chamber of Deputies > Mihai Lupu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Mihai LUPU
Legislative proposals initiated in legislature 2008-2012

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 144/29.05.2012 L41/2012 Proiect de Lege privind modificarea si completarea Legii nr.341 din 12 iulie 2004 a recunostintei fata de eroii-martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei romane din decembrie 1989, precum si fata de persoanele care si-au jertfit viata sau au avut de suferit in urma revoltei muncitoresti anticomuniste de la Brasov din noiembrie 1987 Lege 178/2012
2. 180/19.04.2010 L342/2010 Propunere legislativa privind invatamantul superior respinsa
definitiv
3. 181/19.04.2010 L341/2010 Propunere legislativa privind statutul personalului didactic respinsa
definitiv
4. 182/19.04.2010 L340/2010 Propunere legislativa privind invatamantul preuniversitar respinsa
definitiv
5. 337/29.06.2009 L146/2009 Propunere legislativa privind Camerele pentru Agricultura si Dezvoltare Rurala respinsa
definitiv
6. 351/29.06.2009 L538/2009 Propunere legislativa pentru modificarea alin.(1) al art.16 din Legea bugetului asigurarilor sociale de stat pe anul 2009, nr.19/2009 respinsa
definitiv
7. 578/04.11.2009 L457/2009 Proiect de Lege pentru modificarea art.69 din Legea nr.571 din 2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
8. BP552/10.10.2012 B356/15.10.2012 Propunere legislativa privind activitatea de preventie in sanatate la Senat

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 3 april 2020, 1:48
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro