Roxana MÎNZATU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 19 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii - Secretar (până în sep. 2019)
Comisia pentru afaceri europene (din feb. 2017)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților privind modalitatea de încheiere a unor contracte de colaborare cu terțe persoane și a modului de angajare și efectuarea a cheltuielilor din bani publici în executarea contractelor de colaborare la Societatea Română de Televiziune (până în mar. 2019)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în dec. 2020 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită - până în dec. 2020