Carmen-Ileana MIHĂLCESCU    (Moldovan)
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.10 BUZĂU, colegiul uninominal nr.6
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mar. 2010
 
independent  - din mar. 2010
 - până în mai 2010
PSD-Partidul Social Democrat - din mai 2010

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2010
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din mar. 2010
 - până în mai 2010
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mai 2010 Purtător de cuvânt - din feb. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din mar. 2011)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (feb. 2010 - mar. 2011)
Comisia pentru politică externă (până în feb. 2010)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în mar. 2010 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia