Dan-Ștefan MOTREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Chestor
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din dec. 2011)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (sep. 2009 - dec. 2011)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în sep. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din mar. 2010