Ștefan MUȘOIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.23 IALOMIȚA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 19 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în dec. 2020 Vicelider - din feb. 2020
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului
Comisia pentru afaceri europene - Vicepreședinte (din mar. 2018)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei - din iul. 2018
 - până în iun. 2020
 membru
Delegația permanentă a Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare din Europa de Sud-Est - din oct. 2017
 - până în dec. 2020
 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba - din noi. 2018
 - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite - până în dec. 2020 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - din sep. 2017
 - până în dec. 2020