Liviu-Ioan BALINT
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.33 SĂLAJ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din iun. 2017
 - până în sep. 2017
PSD-Partidul Social Democrat - din sep. 2017
 - până în aug. 2019
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din aug. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară - până în iun. 2017
Deputați neafiliați - din iun. 2017
 - până în sep. 2017
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2017
 - până în aug. 2019
Grupul parlamentar PRO România - din aug. 2019
 - până în ian. 2020
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din ian. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie - Secretar (din oct. 2019)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din sep. 2017
 - până în mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - din sep. 2017