Ioan MUNTEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2008 - Secretar
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Vicelider - din feb. 2006
 - până în sep. 2006

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Secretar (până în sep. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia