Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Ionel Agrigoroaiei Versiunea pentru printare

Ionel AGRIGOROAIEI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din dec. 2013
 - până în apr. 2016
 
independent  - din apr. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în dec. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2013
 - până în iun. 2014
  - din feb. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în apr. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din iun. 2013) - Secretar (din apr. 2015)

Comisii permanente comune
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României și Parlamentul Republicii Moldova (până în sep. 2014) - Secretar (din apr. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în sep. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan - până în sep. 2014

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 63, din care 14 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro