Ilie Dan BARNA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - până în sep. 2018
   Lider - din sep. 2018
 - până în feb. 2019
   Vicelider - din feb. 2019
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă - Vicepreședinte
Comisia pentru afaceri europene

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri și a Războiului pentru întregirea Neamului

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Cooperării Economice a Mării Negre - până în dec. 2020 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore - până în dec. 2020 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela - până în dec. 2020