Ioan OLTEAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal  Lider - până în dec. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei