Emil-Livius-Nicolae PUTIN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD

Formatiunea politica:
 
PSDR-Partidul Social Democrat Român

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Social Democrat Român - până în mar. 1999
Deputat neafiliat - din mar. 1999

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități
Comisia pentru regulament (dec. 1998 - mar. 1999)

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea propunerilor de modificare și completare a Regulamentului Camerei Deputaților (mai 1997 - noi. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 1997