Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Toma-Florin Petcu Versiunea pentru printare

Toma-Florin PETCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
ALDE-Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - până în sep. 2019
Deputați neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2019 Lider

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din feb. 2017)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (mai 2018 - dec. 2019)
Subcomisia pentru Spațiu (din mai 2018) - Președinte
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (până în feb. 2017) - Președinte

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:7 (în 7 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 66, din care 12 promulgate legi
Motiuni: 2

Biroul parlamentar:
  • Giurgiu, Piața Unirii, bloc 64, sc. D, parter, jud. Giurgiu
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 23:58
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro