Vlad Gabriel HOGEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în oct. 2006
 
independent  - din oct. 2006
 - până în dec. 2007
PC-Partidul Conservator - din dec. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în oct. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Conservator - din feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din mar. 2008)
Comisia pentru politică externă (până în mar. 2008)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României (până în mar. 2007)
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă a Camerei Deputaților pentru verificarea unor aspecte referitoare la activitatea unor membri din conducerea Curții de Conturi

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Observator la Parlamentul European - până în dec. 2006 
- Grupul celor neînscriși
- Comisia pentru afaceri economice și monetare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă