Adrian MOCANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.10 BUZĂU, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mar. 2016
 
independent  - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din mar. 2014)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din oct. 2013)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (până în mar. 2014)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă