Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Daniel Ionescu > motiuni Versiunea pentru printare

Daniel IONESCU
Motiuni semnate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Simptomele unei economii imbolnavite Grupul parlamentar PSD  16-03-2006 respinsă
2. Educația - victimă în lupta dintre PNL și PD 57 deputați PSD  19-06-2006 respinsă
3. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
4. Guvernul Tăriceanu trebuie să plece 119 deputați și senatori  04-06-2007 respinsă
5. Anulați taxa de primă înmatriculare Grupul Parlamentar al Partidului Democrat - Liberal  11-02-2008 adoptată
6. Populația României va rămâne fără căldură la iarnă. Criza serviciului public de termoficare. 64 deputați PD-L  03-09-2008 respinsă
7. Neșansa învățământului românesc. Guvernarea P.N.L. și Cristian Adomniței au adus educația în pragul colapsului 58 de deputați PD-L  09-09-2008 respinsă
8. Educația rămâne, Guvernul pleacă. 130 deputați și senatori(retrase 2 semnături)  29-10-2008 nu a mai fost dezbătută


Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 7:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro