Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Liviu Câmpanu Versiunea pentru printare

Liviu CÂMPANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.7 BOTOȘANI, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2009
 
independent  - din sep. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2009
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2009
 - până în feb. 2011
 Lider - din feb. 2010
 - până în noi. 2010
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2011
 - până în mar. 2011
Grupul parlamentar progresist - din mar. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică (din mar. 2011)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (până în feb. 2010) - Secretar (până în feb. 2009), Vicepreședinte (feb. - sep. 2009)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Uniunii pentru Mediterana - până în mar. 2010 Șeful delegației

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:22 (în 19 sedinte)
din care declaratii politice:3
Propuneri legislative initiate: 27, din care 3 promulgate legi
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 septembrie 2019, 4:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro