Romeo Florin NICOARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.20

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în feb. 2013
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în feb. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2013

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din sep. 2014)
Comisia pentru politică externă (mar. 2013 - sep. 2014)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în mar. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - până în feb. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din dec. 2013