Theodor-Cătălin NICOLESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.4
data încetarii mandatului: 12 mai 2015 - demisie - HCD nr.46/2015

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în mar. 2015) - Secretar (până în sep. 2014), Vicepreședinte (din sep. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în mai 2015 supleant - din dec. 2013
 - până în mai 2015

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în mai 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în mai 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - până în mai 2015