Alexandru CIOCÂLTEU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 OLT
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în iun. 2005
 
independent  - din iun. 2005
 - până în feb. 2006
PD-Partidul Democrat - din feb. 2006
 - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în iun. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din feb. 2006

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale - până în dec. 2005 membru
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei - din mar. 2008 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională  Vicepreședinte - până în dec. 2005
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania