Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Marcu Tudor > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Marcu TUDOR
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1.   L45/05.02.2008 Propunere legislativă pentru modificarea art.22, art.62, art.63 și abrogarea art.23 din Legea nr.164/2001 privind pensiile militare de stat retrasa
de catre initiator
2. 74/19.02.2007 L855/2006 Proiect de Lege pentru completarea art.9 din Legea nr.164/2001 privind pensiile militare de stat, republicată Lege 90/2007
3. 76/07.03.2005 L80/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.3 din Legea nr.1/1998 privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe, republicată respinsa
definitiv
4. 159/09.05.2005 L248/2005 Propunere legislativă privind completarea Ordonanței de urgență nr.43/2002 privind Parchetul Național Anticorupție respinsa
definitiv
5. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
6.   L395/17.06.2008 Propunere legislativă privind Programul național pentru asigurarea locurilor de muncă în localitățile în care acestea au fost desființate în perioada 1990-2008 respinsa
7. 399/23.05.2007 L223/2007 Propunere legislativă privind sprijinul financiar pentru înălțarea de biserici respinsa
definitiv
8. 528/03.09.2008 L340/2008 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.95/2006 privind Reforma în domeniul sănătății, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
9. 559/28.11.2005 L417/2005 Propunere legislativă privind eliminarea impozitului pe pensii respinsa
definitiv
10. 612/05.12.2005 L487/2005 Propunere legislativă pentru reducerea birocrației și eliminarea corupției respinsa
definitiv
11. 621/08.10.2008 L495/2008 Propunere legislativă privind Programul național pentru asigurarea locurilor de muncă în localitățile în care acestea au fost desființate în perioada 1990-2008 respinsa
definitiv
12. BP718/16.09.2008 B468/26.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de Urgență nr.148 din 3 noiembrie 2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 13 iulie 2020, 1:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro