Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Nicolae Stan > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Nicolae STAN
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 31 ianuarie 1951, comuna Colonești, județul Olt
  • Stare civilă: căsătorit, 2 copii

Studii și specializări

  • 1958-1966 - Școala Generală Colonești
  • 1966-1971 - Liceul Agricol Slatina
  • 2001-2006 - Universitatea din Craiova, Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor
  • 2006-2008 - Master Economia Europeană - zi
  • 2006-2008 - Universitatea din Craiova, Master - Analiză, Diagnostic și Evaluarea Afacerilor

Activitate profesională

  • 01.09.1971 - 01.01.1972 - contabil fermă zootehnică
  • 01.01.1972 - 01.01.1974 - șef fermă C.A.P. Colonești
  • 18.02.1974 - 24.12.1998 - președinte C.A.P. Colonești
  • 24.12.1989 - prezent - primar comuna Colonești

Funcții, activități într-un partid politic

  • 1974 - 1989 - membru P.C.R.
  • 1990 - 1992 - membru F.S.N. ; președinte F.S.N. Colonești
  • 1992 - 1996 - membru P.D.; președinte organizația P.D. Colonești
  • 1997 - 2008 - membru P.S.D.
  • 15.oct.2008 - prezent - membru P.D.
13.12.2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro