Nicolae STAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 OLT, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2010
 
independent  - din mai 2010
 - până în sep. 2011
PSD-Partidul Social Democrat - din sep. 2011

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în mai 2010
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din oct. 2010
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011
 - până în sep. 2011
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din oct. 2011)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în oct. 2011)