Radu STROE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.26 MARAMUREȘ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2001 - Secretar

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - din feb. 2002
 - până în sep. 2003

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din sep. 2001) - Vicepreședinte (din sep. 2004)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în feb. 2001)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (din sep. 2004) - Secretar (din oct. 2004)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia