Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.corneliustefan.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Corneliu Ștefan Versiunea pentru printare

Corneliu ȘTEFAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 15 octombrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din sep. 2017
 - până în dec. 2018
 membru
  - până în oct. 2020 supleant - până în sep. 2017
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - din feb. 2019
 - până în oct. 2020
 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în oct. 2020

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:14 (în 14 sedinte)
din care declaratii politice:4 (din care 2 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 50, din care 24 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 27
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 3 decembrie 2020, 18:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro