Corneliu ȘTEFAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 15 octombrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din sep. 2017
 - până în dec. 2018
 membru
  - până în oct. 2020 supleant - până în sep. 2017
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - din feb. 2019
 - până în oct. 2020
 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în oct. 2020