Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Tudor - Vlad Benga Versiunea pentru printare

Tudor - Vlad BENGA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - din feb. 2018
 - până în feb. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru eleborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - până în dec. 2020 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - până în dec. 2020 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:102 (în 74 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 107, din care 9 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 83
Motiuni: 14

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 martie 2021, 15:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro