Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Toma Năstase Versiunea pentru printare

Toma NĂSTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.7 BOTOȘANI
data încetarii mandatului: 11 iulie 1997 - decedat
înlocuit de: Ștefan Baban

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare 

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului România Mare 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din feb. 1997)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (până în feb. 1997)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană - Secretar (din dec. 1996)

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - din feb. 1997
 - până în iul. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc - din feb. 1997
 - până în iul. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:3 (în 3 sedinte)

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 5:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro