Vasile POPEANGĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.20 GORJ, colegiul uninominal nr.5

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mar. 2016
 
independent  - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2016 Vicelider - până în sep. 2014
   Secretar - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din sep. 2016
 - până în sep. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia