Iacob PUȘCAȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în mai 2013
 
independent  - din mai 2013
 - până în dec. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din dec. 2013
 - până în mai 2016
 
independent  - din mai 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în mai 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2013
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în mai 2016
Deputat neafiliat - din mai 2016

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Comisii de ancheta comune
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților privind situația celor două entități energetice, Societatea Complexul Energetic Hunedoara și Societatea Complexul Energetic Oltenia - supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș - până în iun. 2014 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - până în iun. 2014 Secretar