Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Mihai Tudose Versiunea pentru printare

Mihai TUDOSE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 19 iunie 2019 - demisie - HCD nr.29/2019
înlocuit de: Florin Mircea

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2019
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2019
Deputați neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din mai 2019
 - până în iun. 2019
 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare - Președinte (până în feb. 2017)

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în iun. 2019 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - până în iun. 2019
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în iun. 2019

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:12 (în 12 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 1
Propuneri legislative initiate: 11, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 9:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro