Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > George-Cristian Tuță Versiunea pentru printare

George-Cristian TUȚĂ, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2022 - prezent - Chestor - din sep. 2022
 feb. - sep. 2022 
 sep. 2021 - feb. 2022 
 feb. - sep. 2021 
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din dec. 2021)
Comisia pentru afaceri europene
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în dec. 2021)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 
 Grupul parlamentar de prietenie cu India 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:18 (în 17 sedinte)
din care declaratii politice:4 (din care una depusă în scris)
Luari de cuvânt în BP: 19 (în 22 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 44, din care 15 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 22

Biroul parlamentar:
Oras Magurele, Str. Atomistilor nr. 250 A, jud. Ilfov

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 3:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro