Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Gheorghe Secară Versiunea pentru printare

Gheorghe SECARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Vicelider - până în sep. 1997
   Vicelider - din sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport - Vicepreședinte
Comisia pentru regulament (din dec. 1998)

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea propunerilor de modificare și completare a Regulamentului Camerei Deputaților (mai 1997 - noi. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine - din feb. 1997 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:25 (în 21 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 6, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro