Ovidiu Victor GANȚ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales la nivel national
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Organizatia minoritatilor nationale:
Forumul Democrat al Germanilor din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din sep. 2008)
Comisia pentru învățământ (până în sep. 2008)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României (până în mai 2007)
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Observator la Parlamentul European - până în dec. 2006 
- Grupul partidului popular european (democrați creștini) și democrații europeni
- Comisia pentru cultură și educație
Membru al Parlamentului European (vezi fisa personala) - până în noi. 2007 
- Grupul partidului popular european (democrați creștini) și democrații europeni

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg