Dan Radu RUȘANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA, colegiul uninominal nr.3
data încetarii mandatului: 29 aprilie 2013 - demisie - HCD nr.12/2013
înlocuit de: Petru-Sorin Marica

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în apr. 2013 Lider - până în mai 2013

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în mai 2013) - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în apr. 2013 supleant - din mar. 2013
 - până în apr. 2013

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în apr. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în apr. 2013
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană - până în apr. 2013