Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
questions et interpellations
motions
discours
vote
declaration de fortune
declaration d'interêts
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Bogdan Cantaragiu > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Bogdan CANTARAGIU
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 152/08.03.2006 L201/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.168/1999 privind solutionarea conflictelor de munca respinsa
definitiv
2. 222/16.04.2008 L150/2008 Propunere legislativa pentru modificarea legii nr.205 din 2004 privind protectia animalelor respinsa
definitiv
3. 272/05.05.2008 L937/2007 Proiect de Lege pentru modificarea Legii nr. 373/2004 privind alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului respins
definitiv
4. 273/05.05.2008 L940/2007 Proiect de Lege pentru modificarea Legii nr. 67 / 2004 privind alegerea autoritatilor administratiei publice locale respins
definitiv
5. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii educatiei fizice si sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
6. 380/17.06.2008 L137/2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
7. 417/17.06.2008 L151/2008 Propunere legislativa pentru modificarea legii nr.482 din 2006 privind acordarea de trusouri pentru nou-nascuti respinsa
definitiv
8. 421/30.05.2007 L664/2007 Propunere legislativa pentru modificarea legii nr.84 din 1995, republicata - legea invatamantului - prin introducerea unor masuri active de protectie a minorilor a caror parinti nu se afla alaturi de ei pe perioade indelungate, din cauza deplasarii la munca in strainatate respinsa
definitiv
9. 487/18.06.2007 L296/2007 Propunere legislativa pentru modificarea legii nr.15 din 2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuinte proprietate personala Lege 293/2007
10. 546/14.06.2006 L381/2006 Propunere legislativa pentru modificarea Legii 544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public respinsa
definitiv
11. 616/24.09.2007 L483/2007 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.266 din 2002 privind producerea, prelucrarea, controlul si certificarea calitatii, comercializarea semintelor si a materialului saditor, precum si inregistrarea soiurilor de plante respinsa
definitiv
12. 646/04.11.2008   Propunere legislativa privind infiintarea comunei Romanesti, prin reorganizarea comunei Potlogi, jud. Dambovita clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
13. 690/04.11.2008 L388/2008 Proiect de Lege pentru modificarea art.9 alin.(1) din Legea nr.544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public respins
definitiv
14. 886/12.12.2007 L157/2008 Propunere legislativa pentru protectia educationala speciala a minorilor a caror parinti se afla la munca in strainatate respinsa
definitiv
15. BP908/13.12.2005 B840/15.12.2005 Propunere legislativa pentru completarea Legii nr.43/2003 privind finantarea activitatii partidelor politice si a campaniilor electorale la Senat
16. BP225/18.03.2008 L388/2008 Propunere legislativa pentru modificarea legii nr.544 din 2001 privind liberul acces la informatiile de interes public la Senat
17. BP693/09.09.2008 B434/11.09.2008 Propunere legislativa pentru modificarea legii nr.38 din 2003 privind transportul in regim de taxi si in regim de inchiriere la Senat
18. BP694/09.09.2008 B435/11.09.2008 Propunere legislativa pentru modificarea legii nr.514 din 2003 privind organizarea si exercitarea profesiei de consilier juridic la Senat
19. BP717/16.09.2008 B467/26.09.2008 Propunere legislativa privind organizarea si desfasurarea activitatii de turism in Romania la Senat

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie mercredi, 3 juin 2020, 1:31
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro