Leonard CADĂR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în apr. 2013
 
independent  - din apr. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în apr. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2013

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din mar. 2014)
Comisia pentru afaceri europene (oct. 2013 - mar. 2014)
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (până în iun. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - până în iun. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei