Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Nicolae-Daniel Popescu Versiunea pentru printare

Nicolae-Daniel POPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.43 DIASPORA
data validarii: 19 aprilie 2017 - HCD nr.31/2017
înlocuieste pe: Manuel Costescu

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - din apr. 2017 Vicelider - din feb. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din oct. 2017)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din iun. 2017) - Secretar (sep. 2017 - oct. 2018), Vicepreședinte (din oct. 2018)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 
 Grupul PRO-America 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:30 (în 23 sedinte)
din care declaratii politice:17 (din care una depusă în scris)
Propuneri legislative initiate: 73, din care 2 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 67
Motiuni: 11

Biroul parlamentar:
  • București, Bd. Carol Davila nr. 91, Sector 5
  • Email: daniel.popescu@cdep.ro

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 0:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro