Napoleon POP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 28 decembrie 2000
înlocuieste pe: Theodor Dumitru Stolojan
data încetarii mandatului: 11 octombrie 2004 - demisie
înlocuit de: Mircea Ciopraga

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din dec. 2000
 - până în oct. 2004
 Vicelider - din feb. 2002
 - până în sep. 2002
   Vicelider - din sep. 2004
 - până în oct. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din oct. 2003)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în oct. 2003)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară - până în oct. 2004 membru
Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale - din mar. 2003
 - până în oct. 2004
 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - până în oct. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în oct. 2004