Parliamentary activity
2016-2020 (dep.)
questions & interpellations
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2016-2020 > Chamber of Deputies > Dan Mihai Sfărăilă Versiunea pentru printare

Dan Mihai SFĂRĂILĂ
Parliamentary activity in legislature 2016-2020

DEPUTY
Constituency no.2 ARAD
start of the mandate: 17 november 2020 - HCD nr.63/2020
replaces: Sergiu Cosmin Vlad
end of the mandate: 18 december 2020 - resignation

Political party:
USR-Union to Save Romania 

Parliamentary group:
The parliamentary group of the Union to Save Romania 

Standing committees
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues (since nov. 2020) - Secretary (since dec. 2020)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:2
Questions & Interpellations: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 11 april 2021, 18:51
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro