Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2012-2016 > Chamber of Deputies > Gheorghe-Mirel Taloº > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Gheorghe-Mirel TALOª
Legislative proposals initiated in legislature 2012-2016

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 12/04.02.2014 L1/2014 Proiect de Lege pentru abrogarea art.276 din Legea nr.286/2009 privind Codul Penal Lege 159/2014
2. 30/09.02.2015 L432/2014 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea art.176 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
3. 32/09.02.2015 L435/2014 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii educatiei fizice si sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
4. 40/09.02.2015 L436/2014 Proiect de Lege privind tichetul de servicii destinat prestatiilor casnice la domiciliu si prestatiilor cu caracter ocazional sau sezonier respins
definitiv
5. 115/17.03.2014 L294/2014 Propunere legislativa pentru completarea Legii privind siguranta nationala a Romaniei, nr.51 din 29 iulie 1991 respinsa
definitiv
6. 120/07.05.2013 L336/2013 Propunere legislativa pentru completarea Legii nr.41/1994 privind organizarea si functionarea Societatii Romane de Radiodifuziune si Societatii Romane de Televiziune la Senat
7.   L233/07.04.2014 Propunere legislativa privind revizuirea Constitutiei Romaniei retrasa
de catre Senat
8. 238/28.04.2014 L106/2014 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.185/2013 privind amplasarea si autorizarea mijloacelor de publicitate respinsa
definitiv
9. 258/16.03.2015 L668/2014 Propunere legislativa privind siguranta in unitatile de invatamant respinsa
definitiv
10. 304/10.06.2014 L69/2014 Propunere legislativa de modificare si completare a unor dispozitii legale in materia starii civile si a prelucrarii datelor cu caracter personal respinsa
definitiv
11. 305/10.06.2014 L70/2014 Propunere legislativa de modificare a Ordonantei de urgenta nr.51/2008 privind ajutorul public judiciar in materie civila respinsa
definitiv
12. 388/02.09.2014 L342/2014 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Ordonantei Guvernului nr.8/2013 privind reglementarea unor masuri fiscal-bugetare si ale art.74 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
13. 418/29.10.2013 L604/2013 Propunere legislativa pentru modificarea art.45, alin.(7) din Legea nr.96/2006 privind statutul deputatilor si al senatorilor, republicata Lege 321/2013
14. 485/11.11.2013 L353/2013 Propunere legislativa pentru modificarea Ordonantei Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia respinsa
definitiv
15. 511/02.12.2014 L323/2014 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
16. 592/15.12.2014 L388/2014 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.273 din 21 iunie 2004 privind procedura adoptiei respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 10 april 2020, 0:19
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro