Eugen TOMAC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.43 DIASPORA, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în sep. 2013
 
independent  - din sep. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în sep. 2013
Grupul parlamentar Democrat Popular - din mar. 2015
 - până în iun. 2015
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din iul. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării - Președinte (până în sep. 2013)

Comisii permanente comune
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României și Parlamentul Republicii Moldova (mar. 2013 - apr. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - până în iun. 2014 Președinte