Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Nicolae Grădinaru Versiunea pentru printare

Nicolae GRĂDINARU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.29 OLT
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 13 february 1992 - resignation - HS nr.4/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Belgium - until feb. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 18 february 2020, 18:12
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro