Eugen Constantin URICEC
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 10.05.1958 - Suceava;
  • Stare civilă: căsătorit, patru copii.

Studii și specializări

  • 2007 - Master "Materiale, elemente și structuri moderne în construcții";
  • 1983 - Facultatea de Construcții Iași;
  • 1977 - Liceul "Ștefan cel Mare" Suceava.

Activitate profesională

  • 2005-2008 - Vicepreședinte Consiliul Județean Suceava;
  • 2000-2005 - Manager Sistem Privat;
  • 1991-2000 - Director General Trustul de Construcții Suceava;
  • 1983-1991 - Inginer Trustul de Construcții Suceava.

Funcții, activități într-un partid politic

  • 1994-2000 - Vicepreședinte Partidul Democrat Suceava;
  • 2001-2007 - Președinte Partidul Democrat Suceava;
  • 2012 - Vicepreședinte Partidul Social Democrat Suceava.

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • 2005-2008 - Vicepreședinte Consiliul Județean Suceava.

Funcții, activități parlamentare anterioare

  • 08.08.2008-14.12.2008 - Deputat;
  • 14.12.2008-19.12.2012 - Deputat.
18.12.2012