Marin ALMÃJANU
Legislative proposals initiated in legislature 2008-2012

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 180/19.04.2010 L342/2010 Propunere legislativa privind invatamantul superior respinsa
definitiv
2. 181/19.04.2010 L341/2010 Propunere legislativa privind statutul personalului didactic respinsa
definitiv
3. 182/19.04.2010 L340/2010 Propunere legislativa privind invatamantul preuniversitar respinsa
definitiv
4. 198/29.05.2012 L74/2012 Proiect de Lege pentru modificarea Ordonantei de urgenta nr.59/2007 privind instituirea Programului national de imbunatatire a calitatii mediului prin realizarea de spatii verzi in localitati respins
definitiv
5. 227/14.04.2009 L280/2009 Propunere legislativa pentru modificarea Legii administratiei publice locale nr.215/2001 respinsa
definitiv
6. 276/25.05.2009 L306/2009 Propunere legislativa privind invatamantul superior respinsa
definitiv
7. 277/25.05.2009 L305/2009 Propunere legislativa privind invatamantul preuniversitar respinsa
definitiv
8. 278/25.05.2009 L304/2009 Propunere legislativa privind statutul personalului didactic respinsa
definitiv
9. 337/29.06.2009 L146/2009 Propunere legislativa privind Camerele pentru Agricultura si Dezvoltare Rurala respinsa
definitiv
10. 452/28.09.2009 L249/2009 Propunere legislativa pentru modificarea art.4 alin.(1) din Legea nr.370/2004 privind alegerea Presedintelui Romaniei respinsa
definitiv
11. 578/04.11.2009 L457/2009 Proiect de Lege pentru modificarea art.69 din Legea nr.571 din 2003 privind Codul fiscal respins
definitiv