Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Aurel Vlădoiu > motions Versiunea pentru printare

Aurel VLĂDOIU
Motions in legislature 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Deprofesionalizarea si politizarea administratiei publice, principii ale guvernarii Tariceanu 96 deputați aparținând Grupului parlamentar PSD  22-03-2005 respinsă
2. Dictatura și incompetența Guvernului Tăriceanu împotriva integrării europene a României. 133 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D. 1436 / 16-06-2005 respinsă
3. Nivelul de trai al cetățenilor - ultima preocupare a guvernului Tăriceanu grupul parlamentar PSD  08-09-2005 respinsă
4. Salvați școala românească deputați PRM și PSD  19-09-2005 respinsă
5. "Nepăsarea" 110 deputați PSD și 1 deputat independent  22-09-2005 respinsă
6. "În locul respectului, dispreț și umilință" 110 deputați PSD, 20 de deputați PRM și un deputat independent  03-10-2005 respinsă
7. Copiii din România mor de rujeola datorita guvernului iresponsabil Grupurile parlamentare PSD și PRM  12-12-2005 respinsă
8. Anti-reforma sănătății. 160 senatori și deputați aparținând Grupurilor prlamentare P.S.D. și P.R.M.  15-02-2006 respinsă
9. Simptomele unei economii imbolnavite Grupul parlamentar PSD  16-03-2006 respinsă
10. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
11. 1000 de zile de haos. Sfârșitul guvernării de dreapta. 140 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D.  24-09-2007 respinsă


Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 10 december 2019, 18:14
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro