Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Petru Filip Versiunea pentru printare

Petru FILIP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Vicepreședinte
 sep. 2011 - feb. 2012 
 sep. 2010 - feb. 2011  - din sep. 2010
 feb. - sep. 2011 - Secretar

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2012
PSD-Partidul Social Democrat - din mai 2012

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în mai 2012
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - din mai 2012

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:109 (în 42 sedinte)
din care declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 29, din care 5 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 23:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro