Cristian BUICAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.40 VÂLCEA, colegiul uninominal nr.5

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Secretar
 feb. - sep. 2016 
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din sep. 2014)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru